مایکروسافت سیستم سنتر Microsoft System Center 2012

system-center-diagramManage your cloud, datacenter, desktops, and devices
Microsoft System Center 2012 مجموعه ای از ابزارهای مدیریتی برای ساختار IT سازمانها می باشد که به مدیران شبکه اجازه می دهد با حداقل هزینه، بر روی سرورها و کلاینت ها کنترل کامل داشته و بازدهی بخش IT را افزایش دهند. Microsoft System Center 2012 تنها ابزار یکپارچه ای است که به مدیران شبکه امکان مدیریت کامل دیتاسنترها، Cloud های شخصی و عمومی و حتی Client ها را می دهد. Microsoft System Center 2012 همچنین تنها محصولی است که می تواند Hypervisor های متفاوت، ابزارهای شبکه از شرکت های مختلف مثل سیسکو، HP ،D-Link و حتی نرم افزارهای گوناگون را به صورت راه حلی یکپارچه، مدیریت کند.
مدیریت Datacenter و Cloud
Microsoft System Center 2012 راه حلی آسان برای مدیریت Datacenter ها و Cloud ها است که امکان کنترل کامل بر روی کلیه سخت افزار ها، نرم افزارها و سرویسهای مختلف عضو Cloud یا Datacenter را می دهد. از دیگر قابلیت های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • مدیریت آسان پروسه های محاسباتی پیچیده فیزیکی ، مجازی و ابری
  • به حداقل رساندن هزینه های جانبی
مدیریت کلاینت ها و سرورها
محصول System Center Configuration Manager بخشی از راهکار جامع Microsoft System Center 2012 است که وظیفه آن مدیریت یکپارچه زیرساخت فناوری اطلاعات می باشد. Configuration Manager بعنوان بهترین سیستم به منظور مدیریت و همچنین گسترش و بروز رسانی سرورها و کلاینت ها در محیط فیزیکی و مجازی می‌باشد. بعبارت دیگر گستره کاربردی این محصول از حوزه دسکتاپ‌ها شروع شده و تا مراکز داده را شامل می‌شود. این محصول از طریق مجموعه ابزار های مدیریتی که در اختیار مدیران شبکه قرار می دهد، باعث افزایش سرعت و دقت و همچنین کاهش بار مدیریتی می شود.
خدمات شرکت بهین راهکار شامل نصب، راه اندازی، پیاده سازی، آموزش Microsoft System Center Configuration Manager 2012 می باشد.

مانیتورینگ کلاینت ها و سرورها
در یک سازمان معمولا سخت افزار ها و نرم افزارهای گوناگونی از تولیدکنندگان مختلف وجود دارد که این امر کار را برای مانیتورینگ و مدیریت آنها بسیار دشوارو پیچیده می کند. بهترین راه حل موجود برای حل این مشکل استفاده از System Center Operations Manager یا SCOM می باشد. System Center Operation Manager محصول مانیتورینگ یکپارچه ای است که سه وظیفه اصلی را بر عهده دارد:
  • مانیتورینگ کلیه سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای موجود در سازمان
  • پاسخ گویی هوشمندانه به اطلاعاتی که فرایندهای مانیتورینگ ایجاد می کند
  • ایجاد مانیتورینگ در سطح سرویس
خدمات شرکت بهین راهکار شامل نصب، راه اندازی، پیاده سازی، آموزش Microsoft System Center Operation Manager 2012 می باشد.

محافظت از داده ها
یکی از محصولات جدید خانواده System Center ابزار بسیار مفید Microsoft System Center Data Protection Manager 2012  می باشد. این محصول سطح یکپارچه ای از حفاظت داده ای را برای سرورهای ویندوزی مانند SQL Server، Exchange، SharePoint Virtualization ، فایل سرورها و همینطور برای ویندوزهای دسکتاپ و لپ تاپ ها فراهم می‌آورد. Microsoft System Center Data Protection Manager 2012 امکان بگارگیری دیسک،Tape ، SAN، NAS و ذخیره سازی مبتنی بر Cloud را بشکلی ساده و کاملاً کاربردی به منظور ایجاد راهکارهای پشتیبانی‌گیری و بازیابی از محیط‌های مایکروسافتی برای مدیران شبکه فراهم می‌کند و کاربران سیستم های ویندوزی می‌توانند به صورت کاملاً مطمئن و با هزینه پایین از این نرم افزار برای حفاظت از داده های خود استفاده کنند.
خدمات شرکت بهین راهکار شامل نصب، راه اندازی، پیاده سازی، آموزش Microsoft System Center Data Protection Manager 2012 می باشد.

مجازی سازی
Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2012 نرم افزار مجازی سازی بسیار قدرتمندی است که مدیریت زیرساخت های مجازی و فیزیکی را امکان پذیر می سازد. با استفاده از Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2012 امکان افزایش میزان بهره وری سرورهای سازمان فراهم گردیده که این امر باعث بهینه سازی نحوه استفاده از سخت افزارها در پلتفورم‏های گوناگون می‏شود.  Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2012 علاوه بر موارد مذکور، قابلیت هایی نظیر برنامه ریزی، توسعه، مدیریت و بهینه سازی زیرساخت های مجازی را نیز شامل می‏شود. همچنین می توان از Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2012 به منظور حداکثرسازی منابع دیتاسنتر و نیز افزایش سرعت پاسخگویی به مشکلات سرویس های فناوری اطلاعات سازمان با استفاده از تکنولوژی‏های موجود استفاده نمود.
خدمات شرکت بهین راهکار شامل نصب، راه اندازی، پیاده سازی، آموزش Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2012 + Hyper-V می باشد.

محافظت از کلاینت ها و سرورها در مقابل ویروس ها و بدافزارها
تامین امنیت موضوعی است که اهمیت آن بر هیچ کس پوشیده نیست. تقریبا همه سازمانها دارای برنامه های منظم و در برخی مواقع یکپارچه ای برای مراقبت از امنیت سازمان خویش هستند. تعیین تنظیمات مناسب برای سیستم ها و بروزرسانی منظم آنها از جمله برنامه هایی است که در حوزه مدیریت امنیت در کلاینت ها به انجام می رسد. در کنار ابزارهای امنیتی مورد استفاده، تشخیص و پاسخ گویی به خطرات بروز کرده و رفع آلودگی از سیستم ها نیز، نقش بسزایی در تامین امنیت دارند.
Microsoft System Center Endpoint Protection 2012 که قبلا با نام Forefront Endpoint Protection 2010 شناخته می شد، این دو حوزه متفاوت را در یک زیرساخت مشترک، در اختیار مدیران شبکه قرار می دهد. این ابزار که بر پایه Microsoft System Center Configuration Manager2012 طراحی شده است، کمک می کند که سازمانها مدیریت امنیت کلاینتها را به طرز قابل توجهی افزایش و همزمان این مدیریت را ساده تر نیز کنند
خدمات شرکت بهین راهکار شامل نصب، راه اندازی، پیاده سازی، آموزش Microsoft System Center Endpoint Protection 2012 می باشد.

مدیریت رخدادها، مشکلات،تغییرات و دارایی ها بر اساس ITIL و MOF
در هر سازمانی، انتظار کسب و کار از بخش IT فراهم آوردن سرویس‌های قابل اطمینان، سازگار، با هزینه قابل توجیه و توانمند در انطباق مستمر خود با تغییرات کسب و کار است. از طرف دیگر سازمان‌ها با سه چالش عمده مواجه هستند که نیاز آنها را به یک رویکرد جدید تضمین می کند. این سه چالش عبارتند از:
  • محصولات Service Desk یا Help Desk سنتی، انعطاف پذیر نبوده، و برای اینکه مطابق نیازهای سازمان سفارشی سازی گردند به هزینه و صرف زمان زیادی نیاز دارند.
  • برخی از محصولات Service Desk فاقد قابلیت یکپارچه سازی با سایر محصولات حوزه IT و قابلیت هایی نظیر مانیتورینگ عملیات و مدیریت خودکار پیکربندی هستند.
  • هنوز بسیاری از محصولات در این حوزه، فاقد پشتیبانی مستقیم از فرایندهای بهبود، یکپارچه سازی و سازگاری که توسط فریم ورکهایی نظیر ITIL یا MOF ارائه می شوند، هستند
با بکارگیری Microsoft System Center Service Manager 2012 ، بخش IT قادر خواهد بود یک رویکرد یکپارچه مدیریت سرویس برای پاسخ گویی به انتظارات کسب و کار فراهم سازد.
Microsoft System Center Service Manager 2012 از طریق پلت فرم منحصربفرد خود توانایی یکپارچه‌سازی و هماهنگ نمودن دانش، فرایندها و فعالیت‌ها را در کل مجموعهMicrosoft System Center ایجاد می‌نماید که در نتیجه آن هزینه‌ها کاهش یافته، مدت زمان بازیابی خطاها کم شده و کیفیت فعالیت‌‌های IT افزایش می‌یابد.
خدمات شرکت بهین راهکار شامل نصب، راه اندازی، پیاده سازی، آموزش Microsoft System Center Service Manager 2012می باشد.
محصولات